Илиан Илиев спечели българското дерби в Кипър

7 Dni Sport22.05.2023
Аполон Лимасол, Илиан Илиев

Аполон Лимапос победи АПОЕЛ Никозия с 3:2 в предпоследния мач от първенството на Кипър.

Един срещу друг се изправиха българите Илиан Илиев-младши срещу Георги Костадинов.

Илиев започна титуляр и бе заменен в 65-ата минута от Хусайн, докато Георги Костадинов също бе титуляр, но остана на терена до 74-ата минута ,когато Илия го смени.

АПОЕЛ поведе в 21-ата минута, когато точен бе Квилитая, но Питас изравни в 30-ата.Питас вкара втори гол в 71-ата минута, а Урда направи резултата 3:1 в 81-ата минута.Крайното 3:2 оформи Квитая в третата минута от продължението.

АПОЕЛ ще завърши на второ място в класирането с 68 точки и няма шанс нито да мине по-напред, нито по-назад. Аполон Лимасол има възможност да изпревари АЕК Ларнака и да вземе бронзовите медали.