Черно море и ФК ЦСКА 1948 с равенство на „Тича“ във Варна

7 Dni Sport20.05.2023
Черно море - ФК ЦСКА 1948,

Отборите на Черно море и ФК ЦСКА 1948 направиаха равенство 1:1 на стадион „Тича“ във Варна.

Георги Русев откри в 20-ата минута, а в 52-ата Алекс Фернандес изравни.

Първата по-интересна ситуация пред една от двете врати беше в 5-ата минута. Тогава Сидклей центрира отляво, а в наказателното поле Ивайло Чочев свали топката за Лазар Марин. Защитникът отправи удар от десетина метра, който срещна горната греда. Три минути по-късно Марио Топузов получи страхотен извеждащ пас от Чочев, като се озова сам срещу вратаря. Крилото опита удар по земя, но Иван Дюлгеров изби с крак, а впоследствие беше отсъдена и игра с ръка на футболиста на „червените“.

В 17-ата минута Алекс Фернандес опита удар от далечна дистанция, който беше блокиран и излезе в корнер. Три минути по-късно гостите откриха резултата. Сидклей с пас от дълбочина успя да изведе Георги Русев зад защитата. Фланговият нападател надбяга Живко Атанасов, излезе очи в очи с Иван Дюлгеров и пусна топката покрай стража за 0:1.

Гостите продължиха да бъдат опасни на контраатака. След половин час игра Чочев пусна пас зад защитата на варненци за Топузов. Крилото надбяга Влатко Дробаров и се озова сам срещу Дюлгеров, но ударът му по земя беше слаб и не затрудни вратаря. В 37-ата минута Черно море разви отлично атака си. Панайотов подаде към Александър Василев отляво, а той центрира в наказателното поле, където Едгар Пашеко отправи удар с глава на близката греда, но Наумов успя да избие в корнер.

В 41-ата минута Чочев опита удар от средна дистанция, но не затрудни противниковия вратар. Две минути след това Пашеко проби отляво и намери Панайотов на дъгата на наказателното поле. Капитанът на варненци отправи коварен удар, който беше блокиран от защитник и излезе в корнер. В продължението на първата част Симеон Петров засече с глава центриране от пряк свободен удар, но с глава прати топката покрай вратата.

Втората част започна по-активно за домакините. В 47-ата минута опасен удар на Александър Василев затрудни Наумов, който първоначално не успя да улови топката, но след това поправи грешката си.

В 52-ата минута силното начало на втората част на Черно море доведе до гол. Сидклей сбърка в наказателното поле, като позволи на Велислав Василев да му отнеме топката. Крилото пусна към Панайотов, който не успя да нанесе хубав удар, но кълбото попадна в Матеус, чийто шут срещна гредата. Гостите не успяха да изчистят добре топката. която се озова Панов. Крайният защитник центрира в наказателното поле, получи се разбъркване, а най-съобразителен беше Алекс Фернандес, който преодоля Наумов – 1:1.

Черно море и ЦСКА 1948 играят при 1:1 в двубой от втория плейофен кръг на шампионата. Срещата на „Тича“ може да бъде наблюдавана пряко по DIEMA SPORT, а на Gong.bg ще бъде проследена минута по минута. Георги Русев откри в 20-ата минута, а в 52-ата Алекс Фернандес изравни.

startphoto.bg
10 снимки

„Моряците“ успяха да застрашат по-сериозно вратата на „червените“ едва в 28-ата минута. Тогава Васил Панайотов получи след изпълнение на тъч пред наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но топката мина покрай вратата.

В 70-ата минута резервата Радослав Кирилов получи отляво, навлезе навътре, преодоля Панов и потърси далечния ъгъл, но ударът му мина покрай вратата.

Черно море – ФК ЦСКА 1948 1:1

0:1 Георги Русев (20)

1:1 Алекс Фернандес (52)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев, 77. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 39. Николай Златев, 33. Мишаел Алвес, 7. Матеус Машадо, 32. Мартин Дичев, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 9. Атанас Илиев

Старши-треньор: Илиан Илиев

ФК ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 87. Симеон Петров, 16. Сидклей, 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 55. Светослав Диков

Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 4. Ангел Лясков, 11. Бирсент Карагарен, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов, 14. Елитон