Казийски с купата и знамето на България = надежда пак да е национал

7 Dni Sport19.05.2023
347413378_577392411167224_7692233949747559895_n

На 38 г. Матей Казийски доказа още веднъж, че в спорта има можещи и неможещи, а не млади и стари.

Българската волейболна звезда от световен мащаб стана шампион на Италия за 5-и път с “Тренто”. В 5-ия решителен мач капитан Казийски и съотборниците му победиха с 3:0 “Лубе” на Алекс Николов и спечелиха серията с 3:2.

С българското знаме на раменете Матей пое шампионската купа и я вдигна високо. Моментът неминуемо подсили още повече надеждите за негово завръщане в националния отбор, за който не е играл от 2012 г.

Казийски попадна в списъка на селекционера Пламен Константинов и бе картотекиран за Лигата на нациите. Това, разбира се, стана след негово съгласие.

И след финала срещу “Лубе” обаче Матей не даде категоричен отговор. Той потвърди, че е водил разговори с Константинов.

По принцип целта е Казийски да бъде в състава за домакинското европейско първенство и олимпийската квалификация. Първото събитие стартира в края на август, а другото – месец по-късно.

Очаква се в скоро време да има развръзка, но фактът е, че за първи път от 11 г. се стига въобще до подобна ситуация.

Автор: „24 часа“