Невероятен Матей Казийски напуска Тренто като шампион на Италия, Алекс Николов със сребърен медал

Тренто - Лубе, Матей Казийски

Матей Казийски го направи отново!

Матей Казийски изведе Итас Трентино (Тренто) до категорична победа над Кучине Лубе (Чивитанова) с 3:0 ( 25:20, 25:20, 25:19) в 5-ата решаваща финална среща в Суперлигата на Италия, която се игра пред 4000 зрители в “BLM Group Arena”.

До момента резултата във финалната серия е 2-2 победи.

38-годишният капитан на домакините Матей Казийски излиза срещу 19-годишния Александър Николов тази вечер и след двубоя един от тях ще вдигне титлата на Италия.

Матей Казийски вече 4 пъти е печелил титлата на Италия и винаги с екипа на Тренто (2008, 2011, 2013 и 2015 година).

Това са и четирите пъти, в които Тренто е печелил шампионската титла на Италия и неизменно под ръководството на Радостин Стойчев.

Алекс Николов за първи път играе финал в най-силното първенство на света.

Матей Казийски реализира първата точка в двубоя с контраатака – 1:0. Двоен блок спря атака на Александър Николов и Тренто дръпна с 3:0. Мощна атака на Матей Казийски от зона 4 за 4:1. Технична атака на Алекс Николов по блокадата – 2:4. Домакините дръпнаха с 5 точки при 8:3. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за Лубе. Матей Казийски атакува успешно по диагонала от зона 2 за 10:5. Лучано Де Чеко остави без блокада Александър Николов, който с лекота направи 9:13. Единична блокада на Бартелеми Шинениезе – 10:13. Великолепна атака на Марлон Янт Ерера по правата от зона 4 – 12:14. Александър Николов атакува мощно от зона 2 – 13:14. Анджело Лоренцети взе прекъсване за Тренто. Матей Казийски и компания отново поведоха с 4 точки при 18:14. Джанлоренцо Бленджини взе второто си прекъсване в първата част за Лубе. Блокада на Лучано Де Чеко спря атака на Матей Казийски – 16:18. Марлон Янт Ерера игра по блокадата за 17:18. Мощна атака на Матей Казийски по диагонала от зона 2 – 19:17 за Тренто. Алекс Николов остана на единична блокада и той атакува мощно по правата от зона 2 – 18:19. Грешка на Алесандро Микиелето доведе до равенство в резултата при 19:19. Анджело Лоренцето също взе своето второ прекъсване за Тренто в първата част. Блокаут на Даниеле Лавия и 20:19 за Тренто. Троен блок спря атака на Алекс Николов – 19:21. Вуут Д’Хеер спря с блокада атака на Марлон Янт Ерера – 22:19. Ас на Даниеле Лавия – 23:19. Начален удар на Габриеле Нели принуди гостите да сгрешат и Тренто спечели първата част с 25:20.

Даниеле Лавия бе най-резултатен за Тренто в първата част с 8 точки (1 ас, 2 блока). Матей Казийски се отчете с 5 точки (1 блок). Алекс Николов бе най-резултатен за Лубе в първата част с 5 точки.

Блокада на Симеоне Анцани спря атака на Алесандро Микиелето и 5:3 за Лубе. Блокада спря атака на Марко Подрасчанин и 6:3 за Лубе. Анджело Лоренцети взе прекъсване за Тренто. мощна атака на Александър Николов и 8:4 за Лубе. Симоне Анцани атакува в центъра за 9:6. Блокаут на Матей Казийски 8:10. Алеснадр Микиелето атакува по блокадата за 9:11. Ас на Вуут Д’Хеер – 10:11. Алекс Николов отигра в атака от зона 2 за 12:10. Ас на Матей Казийски възстанови равенството при 12:12. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за Лубе. мощна атака на Марлон Янт Ерера даде преднина на Лубе от 14:13. Технично отиграване на Матей Казийски и 14:14. Контраатака на Вуут Д’Хеер и Тренто поведе с 15:14. Ас на Вуут Д’Хеер и Тренто поведе с 19:17. Алекс Николов атакува покрай двойна блокада за 18:19. Алесандро Микиелето атакува технично за 20:18. мощна атака на Алесандро Микиелето то зона 4 – 21:18. Ас на Матей Казийски и 22:18. Двойно блокада спря атака на Алакс Николов и Тренто спечели втората част с 25:20.

Алесандро Микиелето бе най-резултатен във втората част с 8 точки (1 блок). Матей Казийски добави 6 точки (2 аса).
Алекс Николов бе най-резултатен за Лубе с 5 точки.

Ас на Матей Казийски даде преднина от 5:3 за Тренто. Страхотна игра в защита на Матей Казийски даде възможност на Алесандро Микиелето да направи 6:3. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за Лубе. Марлон Янт Ерера намали до 5:6. Ас на Марко Подрасчанин – 9:6. Алесандро Микиелето атакува мощно за 13:10. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване. Аут в атака на Алекс Николов 10:14. Габи Гарсия замени Алекс Николов. Ас на Габи Гарсия намали разликата до 2 точки при 15:17. Анджело Лоренцети взе прекъсване аз Тернто. Единична блокада на Алесандро Микиелето и 19:15. Алесандро Микиелето атакува от зона 4 за 21:15. Блокада на Марко Подрасчанин срещу атака на Габи Гарсия и 22:16. Алекс Николов се завърна в игра. Рикрадо Сбертоли пусна топката технично в полето на Лубе и Тренто спечели третата част с 25:19, мача с 3:0 гейма и финалната серия с 3-2 победи.