Илия Груев се завърна като титуляр срещу един от топ отборите в Бундеслигата

Вердер Бремен, Илия Груев

Илия Грув бе титуляр за Вердер за първи път от около два месеца. Неговият тим допусна късен обрат и загуби с 1:2 при гостуването си на РБ Лайпциг. Леонардо Битанкурт откри резултата в 70-ата минута. Българският национал бе сменен в 76-ата минута. Три минути преди края на редовното време Вили Орбан изравни, а дълбоко в добавеното време Доминик Собослай отбеляза победен гол за домакините, като и двете асистенции бяха дело на Кристофър Нкунку.

След този успех РБ Лайпциг се завърна на третото място, като има аванс от точка пред Унион и четири точки пред петия Фрайбург. Вердер пък пропусна да си гарантира оставането в Бундеслигата. “Бременските музиканти” реално не са застрашени, но ще трябва да изчакат поне седмица, за да си подсигурят мястото в елита за следващия сезон.

Автор:„Котаспорт“