Ботев Враца и Спартак Варна си разделиха точките в пореден мач

7 Dni Sport13.05.2023
Лудогорец - Спартак Варна,

Отборите на Ботев Враца и Спартак Варна изиграха интригуваш сблъсък в борбата за оцеляване в efbet Лига. Срещата на стадион „Христо Ботев” завърши при резултат 1:1, въпреки че гостите имаха преднина в резултата през почти целия двубой. В крайна сметка „соколите” допуснаха изравняване минута преди края на редовното време, а загубените две точки могат да натежат сериозно в битката им за спасение.

Румен Руменов откри за гостите в 7-ата минута, но в 89-ата резервата Красимир Тодоров донесе точката за врачани. Даниел Генов пък се превърна в антигерой за домакините, пропускайки дузпа през втората част.

След спечелената точка Спартак остава на последното място в последната шестица с актив от 18 точки и вече изостава с четири от предпоследния Септември. Ботев Враца пък вече има 29 и е на точка от Берое.

Двубоят на стадион „Христо Ботев” започна в равностойно темпо, като двата отбора предпочитаха да не предприемат ранни рискове и водиха играта предимно в центъра на терена. Резултатът обаче бе открит след само осем минути игра след много груба грешка на вратаря на домакините Красимир Костов. Стражът на врачани излезе изключително неразчетено при контраатака на гостите, а грешката му струва скъпо на домакините. Костов бе разминат от Денис Баланюк, който веднага потърси комбинация с Лерой Микелс, който хитро пропусна топката за връхлитащия зад него Румен Руменов. Той овладя на границата на наказателното поле, финтира защитник на Ботев и с премерен удар прати топката в десния ъгъл на вратата за 1:0.

След гола домакините се опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но без особен успех. Футболистите на Даниел Моралес владееха топката в по-големи периоди от срещата, но така и не успяваха да стигнат до някаква сериозна опасност пред вратата на Фигейредо.

Гостите от Спартак Варна бяха много близо до това да удвоят преднината си след нова отлична контраатака. Румен Руменов отново имаше възможност да стреля към вратата на домакините, но този път далечният му шут мина покрай левия страничен стълб на вратата.

Едва в продължението на първото полувреме домакините стигнаха до първия си точен удар. Клери Сербер се опита да затрудни вратаря на „соколите”, но без особен успех.

Втората част започна доста по-агресивно за домакините. Само две минути след подновяването на играта Марко Мажуга имаше отличен шанс да изравни резултата. След скоростна атака отдясно, той бе изведен отдясно, надбяга противников футболист и стреля силно по диагонала, но над вратата.

Спартак отговори с поредна контраатака, която завърши с изстрел на Лерой Микелс. Топката тупна непосредствено пред Красимир Костов, който все пак успя да избие в ъглов удар.

Следващият шанс в мача бе на сметката на домакините и бе едно от най-добрите положения за врачани в мача. Клери Сербер изведе по отличен начин Даниел Генов в наказателното поле. Генов си спря топката по впечатляващ начин и моментално отправи удар, но стреля над вратата.

В 76-ата минута домакините стигнаха до дузпа, след като Даниел Генов бе фаулиран в наказателното поле от Александър Цветков. Първоначално главният рефер остави играта да продължи, но след като бе посъветван сам да разгледа ситуацията с помощта на ВАР, той промени мнението си и посочи бялата точка.

С изпълнението се нагърби потърпевшият Генов, който обаче заложи на силата и сгреши. Ударът му бе спасен с крак от вратаря на гостите, а футболистите на домакините протестираха, че той е напуснал голлинията си преди Генов да стреля. Претенциите им обаче не бяха уважени.

Развръзката в срещата дойде минута преди края, когато резервата Красимир Тодоров реализира за 1:1. Фераресо проби отляво и пусна топката в наказателното поле към Тодоров, а той без никакво забавяне стреля технично, за да реализира.

Ботев Враца – Спартак Варна 1:1

0:1 Р.Руменов 8′
1:1 К.Тодоров 90′

Стадион: „Христо Ботев”, Враца

Рефер: Владимир Вълков

Ботев Враца: 76 Красимир Костов , 3 Мартин Кавдански, 6 Антонио Георгиев, 8 Диего Фераресо, 9 Даниел Генов, 11 Момчил Цветанов, 14 Марко Мажуга, 17 Чавдар Ивайлов, 20 Меси Биатумусока, 23 Браян Мендоса, 28 Клери Сербер

Старши треньор: Даниел Моралес

Спартак Варна: 31 Кристиано Фигуеиредо, 3 Бен Карамоко, 22 Роберто Хименез, 66 Александър Цветков, 11 Виктор Митев, 14 Ивей Ромееш , 82 Иван Йорданов, 8 Ивайло Климентов, 10 Румен Руменов, 7 Лерой Жак Микелс, 27 Денис Баланюк