Талантливи „канарчета“ с основен принос за бронзовите медали на България U16 от турнира в Сърбия

България U16, Максимилиян Симеонов

България U16 взе бронзовите медали на турнир в Сърбия, четирима от Ботев играха за „лъвовете“

Юношеският национален отбор на България до 16 години спечели бронзовите медали на турнира „Милян Милянич“, който се проведе в Сърбия.

В първия си мач „лъвовете“ загубиха с 1:2 от Черна гора. Под рамката на вратата стартира Стефан Смъркалев, а като титуляр започна още Максимилян Симеонов. След почивката в игра се появиха и другите две „канарчета“ – Валери Владимиров и Емил Найденов.

В срещата за третото място „трикольорите“ се наложиха с 2:0 над Северна Македония. Защитникът Валери Владимиров бе в стартовите 11, а от пейката в игра влезе Максимилян Симеонов, който спечели дузпа, довела до второто попадение на българите.

Снимка:Официална фейсбук страница на Ботев Пловдив