ФК ЦСКА 1948 е на финал за Купата след драма в Бистрица

ФК ЦСКА 1948 - Локомотив София

ФК ЦСКА 1948 и Локомотив София се изправиха един срещу друг във втори полуфинален сблъсък от SESAME Купа на България. Срещата се игра на стадион „Витоша“ в  Бистрица.

В първата минута Локомотив София стигна до корнер, но центрирането на Антонио Вутов бе право в ръцете на Даниел Наумов.

Гостите поведоха в резултата в 9-ата минута! Дейвид Малембана със страхотно изпълнение на пряк свободен удар прати топката във вратата на Наумов за 0:1, с което резултатът в двата мача бе изравнен – 3:3.

В Юлиан Ненов стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 18-ата минута Локомотив София обърна развитието на полуфинала в своя полза. След центриране от корнер, защитата на „червените“ не се справи с изчистването, от което се възползва Селсо Рапосо, който с мощен изстрел матира Наумов.

В 25-ата минута Георги Кабаков отиде лично да преразгледа с ВАР ситуация в наказателното поле за игра с ръка на Алан Диас, след което отсъди дузпа в полза на ФК ЦСКА 1948. Зад топката застана Ивайло Чочев, който бе точен за 1:2. Така общият резултат стана 4:4.

В 31-ата минута Сидклей Перейра пробва с мощен изстрел да се разпише, но топката мина над вратата на Гайе.

В добавеното време на първата част Милошев центрира, топката стигна до Матеус Дуарте, но бразилецът нямаше как да отправи удар.

В 55-ата минута Юлиан Ненов бе изведен сам срещу Наумов, но освен че не уцели вратата, бе маркирана и засада. Три минути след това Карлос Франса опита да намери свой съотборник в наказателното поле, но уцели тялото на Елитон.

В следващите минути и двата отбора намалиха оборотите, което респективно доведе и до по-малко опасни ситуации пред двете врати.

В 71-ата минута Радослав Кирилов технично мина покрай двама играчи на Локо Сф и прати топката в наказателното поле, но там Ивайло Чочев бе блокиран от защитата на „железничарите“.

В 80-ата минута Чочев стреля над вратата на Гайе. Три минути след това защитата на Локо трудно, но не все пак се справи с навлезлия в наказателното поле Радослав Кирилов.

В 86-ата минута Милошев центрира към Дуарте от свободен удар, но бразилецът не успя да стигне до топката. В ответната атака Марио Топузов центрира остро в наказателното поле, но Карагарен не успя да играе с топката на добра позиция.

В последната минута на редовното време Парвиз Умарбаев отправи истински снаряд към вратата на Гайе, но страничният стълб спаси Локо Сф от отпадане от турнира.

До края на редовното време нов гол не падна и така се стигна до две продължения по 15 минути.

В 103-ата минута Стив Фуртадо центира в наказателното поле, но Марио Петков успя да играе с топката така, че Марио Топузов да не може да стреля точно.

В 107-ата минута Георги Русев стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Гайе.

В 117-ата минута Ивайло Чочев заби с глава топката във вратата на Гайе, за да даде преднина на ФК ЦСКА 1948 в общия резултат.

Във втората минута от добавените три Матиас Дуарте влезе грубо в краката на Георги Русев, с което си изпроси втори жълт картон и остави Локомотив с 10 човека.

Така отборът воден от Тодор Янчев ще играе за първи път в своята история на финал за Купата на България, където ще срещне един измежду Лудогорец и Черно море.

ФК ЦСКА 1948 – Локомотив София 2:2

Sesame Купа на България, ½-финал, мач-реванш

ФК ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (вр) – 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио Мерло, 10. Георги Русев, 8. Педриньо, 99. Радослав Кирилов, 55. Светослав Диков

Резерви: 33. Генадий Ганев (вр), 9. Александър Колев, 4. Ангел Лясков, 11. Бирсент Карагарен, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 39. Парвиз Умарбаев, 22. Реян Даскалов, 28. Емил Ценов

Старши треньор: Тодор Янчев

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 1. Бабукар Гайе – 44. Божидар Кацаров, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (к), 89. Матеус Роча, 13. Селсо Рапосо, 5. Дейвид Малембана, 39. Антонио Вутов, 94. Юлиан Ненов, 11. Карлос Франса

Резерви: 24. Александър Любенов (вр), 12. Бруно Франко, 7. Александър Александров, 70. Димо Бакалов, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков, 8. Мартин Райнов, 29. Станислав Костов, 18. Християн Чипев

Старши треньор: Станислав Генчев

Главен съдия: Георги Кабаков, град Пловдив