Граматиков загуби от бронзовия олимпийски медалист на старта на Световното по джудо

Георги Граматиков, джудо

Георги Граматиков загуби от бронзовия олимпийски медалист Саги Муки (Израел) на старта в категория до 81 килограма на Световното първенство по джудо в Доха (Катар).

Съперникът му получи две предупреждения, но класата на световния шампион от 2019-а си каза думата и той взе успеха във втората минута с „ипон“. Граматиков е бронзов медалист от Европейския шампионат до 23 години през миналата година.

Утре на татамито излиза капитанът на националите Ивайло Иванов, чийто първи съперник ще бъде 21-годишният Анарбек Ишенбаев (Киргизстан) в категория до 90 кг. Противникът му е победител от турнира Азия Оупън в Кувейт тази година. В категорията са заявени 58 състезатели.

При жените в утрешния ден ще участва Лидия Брънчева при 70-килограмовите. Нейна съперничка на старта ще бъде Рейчъл Хоукс (Израел), победителка на Европейската купа в Рига по-рано през годината.

Снимка:Официален сайт на БФДжудо