Пирин с нова победа над Септември, „орлетата“ близо до зоналната титла

7 Dni Sport08.05.2023
Футбол,

Юношите старша възраст на Пирин (Благоевград) записаха победа с 1:0 над Септември (София) в среща от 25-ия кръг на Зона „София“.

Това бе втора важна победа за Пирин над Септември, след като и мъжкият отбор на „орлетата“ би същия съперник с 1:0 в столицата вчера.

Двубоят беше интригуващ като противопостави първия и втория във временното класиране. Единственото попадение отбеляза Юлиян Тумбев от дузпа. Гостите от Септември също спечелиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, но вратарят Йордан Димитров спаси удара от бялата точка в последната минута на първото полувреме.

Кръг преди края, „орлетата“ са лидери в класирането, като се нуждаят от само една точка, за да спечелят зоналното първенство. В последния кръг възпитаниците на Илия Христов гостуват в София на отбора на Барокко. Двубоят е на 14 май от 14:00 часа на стадион „Бонсист“ в Студентски град.