Националът Светослав Иванов и отборът му Джизре завършиха на седмо място в Турция

Светослав Иванов,

Националът Светослав Иванов и тимът на Джизре Беледийе Спор завършиха на седмото място в турската Суперлига.

Воденият от Нури Шахин отбор се наложи над Тюршад с 3:1 (23:25, 25:19, 25:21, 25:18) във втория двубой помежду им, изигран в Шърнак. В първия мач Джизре победи съперника с 3:0 гейма.

Светослав Иванов бе резерва в първата част, след което се появи за кратко в игра във втората част. В третия и четвъртия гейм Иванов остана на полето като титуляр и завърши с 6 точки (1 блокада). Най-резултатен бе Жулиен Винкелмюлер с 22 точки (2 аса, 3 блокади). 14 точки добави Йомер Фуркан Дур (1 ас, 4 блокади).

За съперника Чаалар Аксой се отчете с 28 точки (4 аса), с 12 точки приключи Мерт Гюнеш (2 аса, 1 блокада).

Автор:Спортал