Левски повтори постижение от преди 17 години

Левски - Септември София, Отбор

Победата на Левски с 2:0 над Септември в мач от междинния 29 кръг на efbet Лигата се оказа девети пореден двубой, в който „сините“ не допускат гол във вратата си. Подобно нещо тимът от „Герена“ прави за първи път от 17 години.

Предишното подобно постижение е регистрирано през сезон 2006/07. Тогава Левски започва шампионата със служебна победа над Черноморец Бургас-София и след това не допуска гол в следващите си девет срещи. Тогава треньор е Станимир Стоилов, а капитанската лента носи Елин Топузаков.

Сегашната серия започна при Мъри – нулево равенство и четири победа, а след това продължена от Топчо – 0:0 в дербито с ЦСКА и три последователни успеха.

В момента Левски е в серия от 10 мача без загуба в елита – 7 победи и три равенства. Последната такава поредица на „сините“ е от сезон 2017/18, когато в продължение на 11 двубоя тимът от „Герена“ няма поражение (4 ремита и 7 успеха).

Вратарят на Левски Пламен Андреев излезе на шесто място във вечната ранглиста на вратарите с най-много поредни минути без получен гол. В момента вече 855 минути вратата му не е била поразявана от съперниците. За последно това стори Мартин Смоленски от Пирин на 19 февруари.

1010 минути – Румен Горанов (Локо София), сезон 1977/78
885 минути – Евгений Хмарук (ЦСКА), сезон 2004/05
869 минути – Стоян Колев (Черноморец), сезон 2011/12
855 минути – Пламен Андреев (Левски), сезон 2022/23
780 минути – Пламен Николов (Левски), сезон 1994/95
780 минути – Винисиус Баривиейра (Литекс), сезон 2010/11
777 минути – Ивайло Петров (ЦСКА), сезон 2007/08
775 минути – Георги Ил. Гугалов (Славия), сезон 1981/82

Автор: „Блиц спорт“