ЦСКА разпиля Хебър в Пазарджик и скъси дистанцията с Лудогорец

Хебър Пазарджик - ЦСКА, Отбор

ЦСКА разгроми отбора на Хебър с 4:0. Мачът бе от 29-я кръг на efbet Лига и се игра на ст. „Георги Бенковски“ в Пазарджик. С тази победа отборът на Саша Илич скъси дистанцията до лидера Лудогорец на една точка.

Първата ситуация в мача дойде в 3-ата минута, когато удар на Дюкенс Назон бе блокиран от защитник на тима от Пазарджик.

Пет минути след началото на срещата Петър Дебърлиев изчисти топката към центъра на терена. Там Християн Петров надскочи футболист на Хебър и с глава насочи топката към Дюкенс Назон. Хаитянинът бе забравен от защитата на домакините, преодоля вратаря и вкара за 1:0.

По-добрата игра за хората на Саша Илич доведе до второ попадение в мрежата на Хебър. Тибо Вион изведе Лазар Туфегджич на лявото крило. Дебърлиев бе излязъл неправилно и така позволи на сръбският играч на ЦСКА да го проедолее с удар по диагонала в 13-ата минута.

Две минути след това Дебърлиев спаси брилянтно удар с глава на Юрген Матей, дошъл след центриране от ъглов удар.

В средата на първата част Хебър имаше златен шанс да върне гол. Венсан Марсел изведе Арсенио Валпорт съвсем сам на лявото крило. Той нахлу в наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб, за да затрудни Густаво Бусато.

Две минути преди изтичането на половин час игра хората на Саша Илич направиха добра атака по десния фланг. Маурисио Гарсес подаде към Иван Турицов, който пусна пас по земя към Дюкенс Назон. Той стреля слабо от 13-14 метра, но Дебърлиев направи нелепа грешка, допускайки топката да мине през ръцете му и да влезе в мрежата.

В 40-ата минута Тобиас Хайнц качи топката на главата на Матей от пряк свободен удар, но нидерландецът бе неточен, а и бе отсъдено нарушение.

Минута преди края на редовното време на първата част ЦСКА пропусна да вкара четвърти гол. Гарсес проби отдясно, подминавайки Стефан Цонков и подаде към Назон. Таранът обаче стреля слабо и неточно от чиста позиция в близост до вратата на Хебър.

Последното положение за първата част бе за домакините, но удар на Венсан Марсел рикошира в бранител на ЦСКА и не създаде проблеми за Густаво Бусато.

ЦСКА започна по-силно второто полувреме и в 49-ата минута получи правото да изпълни дузпа!

Георги Вълчев задържа Матей в наказателното поле при центриране от ъглов удар и съдията Владимир Вълков посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Иван Турицов, който в 51-ата минута прати топката в мрежата на Хебър за 4:0.

В 59-ата минута Хебър имаше страхотен шанс да стигне до гол, след като Венсан Марсел проби през центъра и стреля от двайсетина метра, но Бусато спаси.

ЦСКА отговори с извеждащо подаване към влезлия като резерва Бисмарк Чарлс. Той стреля, но излезлият от вратарското си поле Деъбрлиев спаси. Топката се върна у нападателя, но този път той уцели външната страна на мрежата.

Венсан Марсел центрира отдясно в 69-ата минута, намирайки Георги Търтов, чийто удар с глава бе неточен. „Червените“ отговориха с удар на Чарлс, който срещна външната част на мрежата на вратата на Хебър.

ЦСКА имаше супер шанс в 73-ата минута, когато Жираир Шагоян излезе на стрелкова позиция, но Петър Дебърлиев направи ново спасяване.

Пет минути след това арменецът центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Дауда Бамба стреля с глава, но мерникът му изневери.

В 85-ата минута Алехандро Серано стреля с левия крак от пряк свободен удар, но прати топката не само над стената от играчи на ЦСКА, но и над вратата.

Дауда Бамба получи шанс да обстрелва вратата в 88-ата минута, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

В следващия кръг „армейците“ са домакини на Ботев Враца. Хебър ще продължи борбата си за оцеляване с гостуване на Берое в Стара Загора.

ХЕБЪР – ЦСКА 0:4