Мартин Георгиев с първи трофей за Барселона след трансфера от Славия

7 Dni Sport29.04.2023
Fu4lCidXsAAU_Mz

Бившият защитник на Славия – 17-годишният Мартин Георгиев спечели първа купа с Барселона в първия си сезон в клуба.

Бранителят триумфира с отбора на каталунците до 19 години, воден от Оскар Лопес, след успех над Корнея с 2:1 и стана шампион в „Дивизия на честта“.

Георгиев се появи в игра през втората част, когато паднаха трите гола в мача. Унай Ернандес изведе Барса напред в 51-ата минута, а в 68-ата записалият дебют наскоро с първия отбор на Барса Алхал Аларкон удвои. В добавеното време на срещата Карлес Гаридо вкара почетното попадение за гостите.

Освен Аларкон, сред съотборниците на Георгиев, които са определяни като бъдещи звезди на Барса са още крилото Ламин Ямал и полузащитникът Алекс Гаридо.