Габриел Донев с победи на сингъл и на двойки в Кипър

7 Dni Sport25.04.2023
габриел донев

Българинът Габриел Донев записа победи на сингъл и на двойки на старта на участието си на турнира по тенис в Аламинос-Ларнака (Кипър) с награден фонд 15 хиляди долара.

Донев се класира за втория кръг в надпреварата на сингъл при мъжете след успех над представителя на домакините Стилианос Христодулу с 6:3, 6:1. Двубоят продължи час и 23 минути.

По-късно през деня в мач от първия кръг в турнира при двойките Габриел Донев и Симон Антони Иванов, които са поставени под номер 3 в схемата, отстраниха австралийците Джейкъб Брадшоу и Мойрани Бузиг със 7:5, 4:6, 10:7 за час и 40 минути игра.

На четвъртфиналите противници на българите ще бъдат Стилианос Христодулу и Сергис Кирацис от Кипър.