Юноша на Локомотив Пловдив с първи гол в Италия

Каляри Примавера- Иван Сулев

Талантливият полузащитник от школата на Локомотив Пловдив Иван Сулев отбеляза първия си гол за Каляри след трансфера от „Лаута“ през зимата.

Той бе точен при успеха над Удинезе у дома с 5:1 в 28-ия кръг на шампионата Примарева за 19-годишни. На вратата за „рособлу“ бе друг българин – Велизар-Илия Илиев.

Николо Кавути даде аванс на Каляри в 28-ата минута. Пет минути след това Исаис Делпупо удвои аванса на домакините, а още две след това Алесандро Винсигера покачи на 3:0.

Иван Сулев отбеляза четвъртия гол за своя тим в последната минута на първата част. Исмаел Конате вкара за 5:0 в 61-ата минута. Удинезе вкара почетно попадение с 81-ата минута чрез Вивалдо Семедо.

С успеха Каляри вече диша по-спокойно, изкачвайки се на 13-ата позиция с 36 точки, на пет над зоната на изпадащите. Удинезе пък е сигурен изпадащ, намирайки се на предпоследното 17-о място с едва 16 точки.

Снимка: Инстаграм страница на Каляри Калчо Примавера

Автор: Пловдив Нюс