Борислав Цонев стартира сезона с гол в Китай в мач с 5 попадения

7 Dni Sport22.04.2023
Борислав Цонев,

Българинът Борислав Цонев се отчете с попадение в първия си мач за настоящия сезон в китайската Суперлига.

Бившият футболист на Левски изигра пълни 90 минути при поражението на Далиан Про като гост от Чангчун Ятай с 2:3 в двубой от втория кръг в китайското първенство.

Сержиньо даде аванс на Чангчун още в 6-ата минута, а изравнителното попадение на Борислав Цонев дойде в 72-рата минута. Домакините отново поведоха седем минути по-късно чрез Лиао Ченгджиан. В четвъртата минута на добавеното време Далиан отново изравни чрез Стрели Мамба, но Ченгджиан вкара две минути по-късно, с което донесе и крайния успех на Чангчун Ятай.

Борислав Цонев остана извън групата на Далиан Про при първия двубой на тима срещу новака Нантонг Жиюн. През миналата кампания 27-годишният българин вкара 6 попадения в 19 участия за Далиан Про.