Четерима родни борци откриват българското участие на Европейското в Загреб днес

Борба Семьон Новиков

Четирима наши борци откриват днес българското участие в класическата борба на Европейското в Загреб.

Носителят на пояса „Никола Петров“ Семьон Новиков ще започне турнира срещу двукратния бронзов медалист Ханес Вагнер. Двамата ще дадат начало на схватките на 87 кг, която е най-многобройната и оспорвана категория на турнира в Загреб

Ако спечели квалификацията, Новиков ще се изправи срещу действащия европейски шампион Турпал Бисултанов от Дания.

Айк Мнацаканян, който има по два бронзови медала от европейски и световни първенства, получи за съперник на старта на 77 кг Кевин Купи от Албания. Ако спечели тази схватка, той ще се изправи срещу поляка Патрик Беднарз.

Стефан Георгиев стартира на 55 кг срещу Артьом Деляну от Молдова, а в следващия кръг победителят ще срещне двукратния световен и двукратнен европейски шампион Елданиз Азизли от Азербайджан. Семадсдс

На 63 кг Абу-Муслим Абаев ще се изправи срещу Вирджил Бика от Швеция.

Автор: Спортал
Снимка: Фейсбук профил на Семьон Новиков