Крило на Локо Пловдив притесни Томаш преди ключовия мач с ЦСКА 1948

Бабакар Дион

Фланговият нападател на Локомотив Пловдив – Бабакар Дион – притесни треньорския щаб преди двубоя срещу ЦСКА 1948. Гостуването на третия в класирането е в събота, 22 април. Двубоят в Бистрица стартира в 19:30 часа.

26-годишният белгиец е болен. Той е вдигнал температура и не участва пълноценно тренировъчния процес. Именно вирус е и причината Дион да не започне при визитата на Черно море в понеделник, загубена на “Тича” с 1:2. Тогава той се появи на терена в 76-ата минута на мястото на Димитър Илиев.

До момента през кампанията Бабакар е взел участие във всичките 26 мача на Локомотив. В тях е отбелязал 4 гола. Предстоящият двубой срещу ЦСКА 1948 е много важен за състава на Александър Томаш. При поражение черно-белите могат да изхвърчат от челната шестица. В същото време черно-белите са само на 2 точки зад четвъртия Черно море.

Автор: Тема спорт
Снимка: Официална фейсбук страница на Локомотив Пловдив