Безпощаден Цветан Соколов „унищожи“ Зенит Санкт Петербург! Отборът му Динамо Москва е на победа от финал в Русия

Цветан Соколов,

Капитанът на националния отбор на България Цветан Соколов и неговият клуб Динамо (Москва) са само на една победа от класиране на финал в Суперлигата на Русия.

Шампионите победиха Зенит (Санкт Петербург) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:15) във втората полуфинална среща, която се игра в Москва.

Така възпитаниците на Константин Брянский поведоха с 2-0 победи в полуфиналната серия и се нуждаят от още един успех, за да се класират на финал.

В състава на Зенит за първи път от 8 април в игра се появи националът Егор Клюка.

Цветан Соколов “унищожи” Зенит в първите две части. Българският диагонал заби 20 точки (10 точки на гейм, победен ас във втората час и 71% ефективност в атака! Невероятно!)

Цветан Соколов изведе Динамо до мачбол в третата част с мощна атака по диагонала от зона 4 – 24:15. Ас на Антон Семишев донесе успеха на московчани с 25:15 в третата част и в мача с 3:0 гейма.

Цветан Соколоз заби 22 точки (4 аса, 1 блок, 65% ефективност – +16) и бе най-резултатен за Динамо.

Иля Власов добави още 10 точки (2 блока, 89% ефективност – +8).

Матю Андерсън се отличи с 12 точки (50% ефективност, 11% перфектно и 47% позитивно посрещане – +16), а Виктор Полетаев добави още 10 точки (1 ас, 1 блок, 44% ефективност – +6) за Зенит.

Третата среща от полуфиналната серия ще се проведе в Санкт Петербург на 24 април.

Автор: Спортал
Снимка: Официална фейсбук страница на ВК Динамо Москва