Димитър Кузманов отпадна в Баня Лука

7 Dni Sport17.04.2023
Димитър Кузманов,

Втората българска ракета Димитър Кузманов отпадна в квалификациите на тенис турнира в Баня Лука (Босна и Херцеговина) на клей ATP250 с награден фонд от 562 815 евро.

Българинът загуби от румънеца Раду Албот, който е под номер 110 в световната ранглиста с 3:6, 3:6. Мачът между двамата продължи час и 40 минути и именно румънецът влезе в основната схема на турнира.

В първия сет българинът допусна два пробива на свой сервис и загуби с 3:6. Във втората част той изоставаше с 1:5 след нови два пробива на Албот, но успя да направи един рибрейк и да спечели подаването си. Той обаче отстъпи в деветия гейм и загуби целия мач.

В турнира в Баня Лука участват световният номер 1 Новак Джокович, както руснакът Андрей Рубльов, който победи на турнира в Монте Карло.