Българи с добри изяви в баскетболните първенства в Италия

Иван Алипиев

Отборът на Латина, с българина Иван Алипиев в състава си, загуби от Нардо със 71:76 (16:21, 21:22, 13:19, 21:14) като гост в мач от втората фаза на Серия А2 на мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Националът, който се завърна в тима след контузия, записа 11 точки, 3 борби, 1 асистенция, 1 отнета топка и чадър за 25:17 минути в игра.

Латина има в актива си три победи и четири поражения и се нарежда на пето място в класирането на втората фаза.

Борислав Младенов и Виртус Имола постигнаха победа над Сенигалия с 87:79 (17:16, 21:18, 28:32, 21:13) като гост в мач от 27-ия кръг в регион C на Серия Б.

Българинът направи „дабъл-дабъл“ – 23 точки и 17 борби, а освен това добави към статистиката си 4 асистенции и 1 отнета топка за 35:57 минути.

От неговите съотборници Лука Галаси реализира 26 точки.

Виртус Имола има 12 победи и 13 загуби, заемайки девето място в класирането.

В женското първенство на Италия Катрин Стоичкова и Емполи победиха Розето със 71:38 (19:9, 23:9, 14:9, 15:11) у дома в мач от последния 26-ия кръг на Серия А2.

Националката започна като титуляр, игра 20 минути и се отчете със 7 точки, 1 борба, 4 асистенции и 1 отнета топка.

Емполи завършва като лидер в своя регион с баланс от 22-4, а в първия кръг на плейофите ще играе срещу осмия Савона.