Два от два финала за Дара Малинова в Азербайджан

Дара Малинова

Завърши първият състезателен ден при девойки (индивидуално) на международния турнир по художествена гимнастика „AGF Trophy“ 2023, който се провежда в Баку (Азербайджан). България е представена от националната състезателка Дара Малинова.

Малинова успя да си осигури два от два възможни финала още първия ден. С оценки от 28.400 (D. 13.400; A. 7.600; E. 7.400) на обръч и 27.000 (D. 11.600; A. 7.850; E. 7.600) на топка, Дара намери място сред най-добрите осем и ще играе на отделните финали в неделя (16-ти април).

Утре предстоят съчетанията с бухалки и лента, след което ще знаем финалистите на отделните уреди.

На това състезание няма многобой, а само финали, за които се класира по една представителка от държава, а домакините от Азербайджан имат правото на две. Съдия за България на това състезание е Валя Маркова. Заедно с Малинова е помощник-треньорът на отбора – Ася Иванова.

Снимка: Официална фейсбук страница на БФХГ