Изгониха Илиан при поредната съдийска брадва срещу Моряците! „Слепец“ не позволи варненци да превземат „Ивайло“

Левски Черно Море 2ро (16)

Етър и Черно море завършиха 1:1 в първи мач от четвъртия кръг на Първа лига. Двата отбора си размениха по едно попадение през всяко от полувремената, а точни бяха Даниел Младенов и Патрик Андраде. Двубоят във Велико Търново ще се запомни със сериозната съдийска грешка на бригадата начело с Неделчо Гаджалов. Реферите отмениха заради засада чист втори гол за Моряците само 6 минути, след като те бяха изравнили в 51-та.

Първото полувреме на „Ивайло“ бе доста постно откъм интересни ситуации, като Болярите откриха с голяма доза шанс. В 9-та минута Флорент Боджадж опита удар по диагонала от 20-тина метра, но той се превърна в асистенция за връхлитащия на втора греда Даниел Младенов, който овладя и вкара отблизо. За крилото днешният мач бе под номер 200 в елита на България, така че той го ознаменува по най-добрия начин. Стегнатата игра на „виолетовите“ и безидейното нападение на Моряците логично не доведоха до повече положения пред двамата вратари до края на полувремето, а на почивката Илиан Илиев извади Жоржиньо за сметка на Радослав Василев, който записа първи минути този сезон.

Варненци излязоха доста по-мотивирани през втората част и успяха да изравнят само 6 минути след нейното начало. Мехди Фенуш измъкна топката на левия фланг, напредна до наказателното поле и я върна към дъгата. Георги Илиев хитро я прескочи и Патрик Андраде с точно премерен изстрел по тревата изравни.

В 57-та минута Черно море вкара и втори гол, но той бе погрешно отменен заради засада. Георги Илиев получи в наказателното поле и пусна пред голлинията за Ради Василев, който без проблеми прати в мрежата. Страничният съдия обаче вдигна флага си и попадението не бе зачетено. Още в реално време се видя, че нападателят е на една линия с Георги Сърмов, а телевизионните повторения само потвърдиха грешното съдийско отсъждане.

Варненци все пак също получиха съдийско рамо, след като имащият вече един жълт картон Патрик Андраде извърши две тактически нарушения в рамките на по-малко от минута и можеше да получи второ официално предупреждение от рефера Неделчо Гаджалов. Андраде бе заменен в 68-та минута от Георги Божилов, а в 71-та получилият контузия Петър Витанов отстъпи мястото си на Емил Янчев.

До края на срещата и двата отбора опитаха да вземат победата, но атаките им бяха прекалено предвидими за противниковите защитници и нови попадения на стадион „Ивайло“ не паднаха.  Изнервеният Илиан Илиев пък бе пратен на трибуните в 90-та минута, след като Неделчо Гаджалов не отсъди нарушение срещу Георги Божилов в центъра на терена, а секунди по-късно Етър получи фаул пред наказателното поле на Макенджиев.

Етър е с актив от 4 точки, който му отрежда 10-о място преди изиграването на останалите мачове от 4-ия кръг. Варненци пък са с 5 точки на шестата позиция.

Етър – Черно море 1:1

1:0 Младенов (9)
1:1 Андраде (51)

Стартови състави:

Етър: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Артюнин, Сърмов, Атанасов, Руменов, Колев, Боджадж, Ив. Стоянов (79′ – Батрович), Младенов (88′ – Ив. Петков), Варела (76′ – Почански)

Черно море: Макенджиев, Костадинов, Енчев, Хасани, Кононго, Ндонгала, Андраде (68′- Божилов), Витанов (71′ – Янчев), Фенуш, Г. Илиев, Жоржиньо (46′ – Р. Василев)