10 от Крумовград удържаха победата над Марица и прекъснаха лоша серия

ФК Крумовград,

Крумовград победи като домакин Марица. В мач от XXVI кръг на Втора лига възпитаниците на Неманя Миланович се наложиха с 2:1. По този начин те прекъснаха серията си от 5 поредни мача без успех. Освен това и заеха еднолично третото място във временното класиране, изпреварвайки с 3 точки Спортист (Св), който обаче има и мач по-малко. Победата пък бе постигната, въпреки че домакините играха половин час с човек по-малко, след като Джеферсон получи червен картон.

Крумовград можеше да поведе в 14-ата минута. Миланович изведе встрани от точката за изпълнение на дузпа Калоян Стефанов, чийто шут по диагонала мина на сантиметри от дясната греда.

В 26-ата минута шут на Димитър Пиргов от дъгата на наказателното поле бе уловен без проблеми от стража на гостите.

6 минути по-късно Петър Начев увисна при центриране от корнер. Димитър Пиргов засече с глава от много малък ъгъл, а топката спря във външната част на мрежата.

В 37-ата Крумовград откри резултата. След центриране от корнер на далечна греда, Димитър Пиргов върна с глава във вратарското поле, където Цветелин Радев, също с глава, засече неспасяемо за 1:0.

Секунди след това Мартин Сораков стреля силно от границата на наказателното поле. Начев изби неуверено пред себе си, но нямаше кой от домакините да направи добавка.

Крумовград можеше да удвои аванса си след по-малко от 180 секунди игра през втората част. Джеферсон проби мощно отдясно, нахлу в наказателното поле и даде успореден пас. Бисер Бонев засече с левия крак от 11-12 метра. Топката обаче профуча до дясната греда.

Това обаче се случи в 53-ата минута. Мартин Сораков изведе вдясно от вратарското поле Бисер Бонев, който опита да даде успореден пас за свой съотборник. Топката обаче рикошира в крака на Димитър Аврамов, прехвърли вратаря и попадна в собствената му врата за 2:0.

След час игра Крумовград остана с човек по-малко. Джеферсон фаулира Станислав Маламов до тъча, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Секунди по-късно Марица можеше да се възползва от численото си предимство. Радослав Апостолов засече с глава центриране от корнер. Благой Макенджиев успя да докосне топката, което се оказа достатъчно тя да не спре в мрежата му, а да срещне напречната греда. При последвалото разбъркване гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Станислав Маламов. Главният съдия обаче не отсъди наказателен удар.

В 68-ата минута и домакините поискаха дузпа. Бисер Бонев центрира отдясно. Радослав Апостолов опита да изчисти с левия си крак, но след това топка срещна дясната му ръка. И в тази ситуация обаче Димо Димов не видя основание да посочи бялата точка.

В ответната атака Димитър Аврамов стреля по земя от наказателното поле. Топката мина през куп от играчи, но все пак Макенджиев успя да се ориентира и да улови пред голлинията.

180 секунди преди края на редовното време Димитър Аврамов изстреля истински снаряд от 30-ина метра. Макенджиев обаче със страхотна намеса успя да избие отиващата в горния ляв ъгъл топка.

В последните секунди на даденото 4-минутно продължение Марица стигна до почетно попадение. Симеон Вешев бе изведен сам срещу вратаря и пусна покрай него, а Веселин Марчев на метър пред голлинията прати топката в опразнената вратата за крайното 2:1.

Автор: Котаспорт