Дейвид Кравиш помогна на отбора си, да станат първите класирали се за Финалната четворка на Шампионската лига на ФИБА

Дейвид Кравиш

Испанският Уникаха (Малага), където играе българският национал Дейвид Кравиш, стана първият отбор, който се класира за Финалната четворка на Шампионската лига на ФИБА по баскетбол за мъже.

Уникаха победи Мурсия с 96:74 (16:20, 24:20, 29:20, 27:14) като гост в изцяло испански сблъсък във втори мач от четвъртфиналните плейофи на турнира и спечели серията с 2:0 успеха.

Американецът с български паспорт Дейвид Кравиш изигра силен мач и бе сред най-полезните за тима от Малага. Кравиш завърши с 16 точки, 6 борби и 3 асистенции за 20 минути на терена. Най-резултатен за победата със 17 точки бе Дарио Брисуела.

На почивката резултатът в двубоя бе равен 40:40, но с по-добро второ полувреме гостите надделяха над Мурсия за втори път.

За Уникаха успехът бе шести в последните седем мача на отбора като гост в Шампионската лига на ФИБА.

В останалите три четвъртфинални двойки резултатът е равен – 1:1 победи, а решителните мачове ще се играят на 18 и 19 април.