Гол на Стивън Жерард стигна на юношите до 16г. за втора поредна победа над Вестфалия

България до 16г.

Националният отбор на България до 16 г. спечели и втората си проверка срещу сборния тим на германската провинция Вестфалия. Днес момчетата на селекционера Йордан Петков надделяха с 1:0 в двубоя, който се игра на основния терен на Национална футболна база „Бояна“ и затвърдиха добрите впечатления от срещата преди няколко дни, когато спечелиха с 3:1.

България започна по-активно и още в първата минута централният защитник Валери Владимиров можеше да открие, но се размина с топката пред самата голлиния. Последваха две опасности пред българския страж Манасиев преди „лъвчетата“ все пак да реализират – в 22-рата минута Стивън Жерард бе изведен отлично зад отбраната на гостите и успя да преодолее вратаря Мьолер за 1:0. До почивката срещата протече равностойно, като Вестфалия можеше да изравни, но изстрелът на Варол срещна напречната греда.

След почивката селекционерът Петков направи доста промени, но въпреки това общата картина не се промени. Българският отбор имаше контрол върху топката, създаде и повече атаки. В 80-тата минута България пропусна страхотна възможност да увеличи преднината си, след като отново Жерард бе изведен сам срещу германския страж, който обаче успя да отрази изстрела му. Едва м последните пет минути селекцията на Вестфалия създаде две добри атаки. В двете беше замесен дясното крило Йозгюрджан Кьосе, който проби и центрира в наказателното поле на българите, но нямаше негов съотборник, за да прати топката във вратата.

Стартов състав на България: 12. Антоан Манасиев, 3. Николай Любомиров, 6. Валери Владимиров, 21. Стоян Добрев, 22. Чунг Тханг Чан, 17. Ивайло Димитров, 14. Виктор Илиев, 15. Кристиян Михайлов, 10. Кристиян Горянов, 18. Стивън Стоянчов, 20. Стивън Жерард (второ полувреме: Дилян Шишманов, Мартин Портарски, Владимир Драганов, Павел Златанов, Самуил Мечев, Радослав Караманов, Георги Ангелов).

Селекционер: Йордан Петков.

Снимка: Официален сайт на Тийм България