Българчета спечелиха турнирите на двойки в Свиленград

7 Dni Sport10.08.2018
10

Подобно на турнира „Elia cup“ преди седмица в София, и сега в Свиленград купите на двойки при 14-годишните бяха спечелени от български състезатели.

При юношите триумфираха Илиян Радулов (TK „Тракия СКЛАТ“, Пд) и Дейвид Симеонов (ТК „Кристи“, Дряново). Във финалния мач днес те се наложиха над италианския тандем Вранкавиля/Чиера с 5:7, 6:1, 10-7.
При девойките втора купа след тази на кортовете на ТК „Левски“ взеха Мария Танева (ТК „Августа Траяна“, Ст. Загора) и словашката й партньорка Салма Другдова. Те бяха поставени под номер 1 в схемата и във финала днес се наложиха над №2 Андриенко (Рус)/Мартинеску (Рум) със 7:6(1), 6:2.

На сингъл две български момчета достигнаха до полуфиналите. Адриано Дженев (ТК „Хасково 2015″), номер 3 в схемата, отстрани Георги Георгиев (ТК „Сливенград“) с 6:0, 6:1. В спор за място на финала утре той ще срещне водача Яник Келм от Германия, който надигра Илиян Радулов със 7:5, 6:3.

Дейвид Симеонов пък спечели другия български 1/4-финал, като надигра Мартин Десподов (TK „15:40“, София) в много оспорван мач с 6:7(3), 7:6(3), 6:4. Следващият му съперник ще е Фабрицио Чиера от Италия.

При девойките до 1/2-финалите достигна само Анастасиа-Александра Николова (TK „Супер Спорт“, Вн), която победи днес Мариа Андриенко (Русия) с 6:2, 6:2. Другата ни представителка – Ангела Ганева (ТК „Кристи“, Дряново), загуби от водачката в схемата Салма Другдова от Словакия с 6:1, 6:3 и приключи участието си.

Турнирът е част от календара на програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ и нейните партньори „Адвент Груп“, „Асикс“ и „Гроугрийн Юръп“ АД.