Баскетболният национал Константин Костадинов и неговият Паленсия с четвърта поредна победа в Испания

константин костадинов

Българинът Константин Костадинов и неговият тим Паленсия победиха Оренсе с 86:80 (19:18, 22:9, 14:24, 31:29) като домакини в 28-ия кръг на втора дивизия (Леб Оро) в испанското баскетболно първенство за мъже.

Успехът бе четвърти пореден и общо 24-и за Паленсия, който заема второто място във временното класиране и изостава единствено от лидера Андора.

Костадинов игра 16 минути за домакините, но не успя да се разпише и завърши с 2 борби и 1 асистенция. Най-резултатен за победата бе Алек Уинтърлинг с 18 точки и 3 борби.

В следващия кръг на 15 април Константин Костадинов и съотборниците му ще гостуват на Бургос.