Гриша Назарян спечели титла за ЦСКА на държавното за юноши

7 Dni Sport09.04.2023
Screenshot 2023-04-09 at 20.51.24

Гриша Назарян спечели титла за ЦСКА на Държавното първенство за юноши в класическата борба, завършило в Бургас.

Синът на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян триумфира в категория до 60 килограма, като на финала победи Радослав Кърнолски (Рилски спортист, Самоков). Младият талант взе и приза за най-техничен борец на първенството, а отличието му бе връчено от славния му баща.

„Червените“ спечелиха още една титла – на Паоло Милков при 55-килограмовите.

Тимът на Левски пък стана отборен шампион и взе купа „Георги Райков“, носеща името на олимпийския шампион от Москва 80. „Синитe“ стъпиха на върха, след като събраха 141 точки. Столичани спечелиха седем медала, като с титла триумфира Калоян Иванов при 97-килограмовите.

Втори в отборната надпревара е ЦСКА със 124 точки и общо пет медала. Трети е НСА-Васил Левски със 105 точки и шест отличия.

Наградата за най-резултатен състезател беше присъдена на Димитър Рачев, бронзов медалист от Евро 2022. Представителят на домакините от тима на Бургас беше най-добър в категория до 77 кг, като на финала преодоля и Азис Атанасов (Плевен). Домакините също взеха четири медала, от които две титли. Второто златно отличие донесе Николай Ганев.

На първенството стартираха 143 състезатели от 26 клуба.