Нефтохимик е на полуфинал в НВЛ, след като обърна Пирин в Разлог

307690870_5344505308995632_4712427592444817451_n

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) първи се класираха за полуфинал efbet Супер Волей.

Възпитаниците на Атанас Петров обърнаха като гост Пирин в Разлог с 3:1 (20:25, 25:16, 25:14, 25:23) в препълнената до краен предел зала “Септември”.

Така бургазлии спечелиха 1/4-финалната серия с 2-0 победи, след като преди няколко дни победиха в първата среща с 3:1 в Бургас.

Днес Нефтохимик регистрираха 19-а поредна победа в efbet Супер Волей.

На полуфинала Нефтохимик ще срещне победителя от двойката Дея спорт (Бургас) – ЦСКА.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 5:3 в началото на двубоя с 5:3 след успешна атака на Аксел Трухчев и блокада на Калоян Балабанов. Пирин обърна развоя на гейма след 3 поредни аса на Дейвид Кръстев и 8:5 за домакините. Разликата от 3 точки се запази до 14:11. При 15:11 за Пирин Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. При 21:16  за Пирин Петър Бъчваров замени Душан Лопар. Вицешампионите от Бургас намалиха разликата до 2 точки при 20:22. Благовест Катранджиев взе прекъсване за Пирин. Домакините стигнаха до геймбол при 24:20. Тодор Димитров замени Матей Михайлович. Пирин спечели първата част с 25:20

Домакините поведоха с 4:2 в началото на втората част. Бургазлии изравниха още при 4:4. Възпитаниците на Атанас Петров успяха да поведат с 2 точки при 8:6. Вицешампионите дръпнаха с 4 точки при 14:10. Гостите от Бургас успяха да увеличат преднината си на 5 точки при 18:13. Теодор Каменов замени Николай Стефанов в състава на домакините. Лидерите в редовния сезон увеличиха преднината си на 6 точки при 20:14. При 22:15 Мариян Наков замени Душан Лопар. Нефтохимик спечели втората част с 25:16.

Бургазлии дръпнаха със 7:4 в началото на третата част. Момчетата на Атанас Петров записаха още 2 поредни точки за 8:4. Преднината на бургазлии стана 5 точки при 12:7. Ас на Тодор Димитров и 14:8. При 12:20 Стилиян Делибосов замени Костадин Гаджанов в тима на домакините. Нефтохимик спечели спокойно и третата част с 25:14.

Възпитаниците на Атанас Петров поведоха с 8:6 в началото на 4-ия гейм. Гостите запазиха аванса от 2 точки при 16:14. Бургазлии поведоха с 23:21. Гостите стигнаха до мачбол при 24:22. Домакините от Пирин върнаха една точка за 23:24. Волейболистите на Нефтохимик спечелиха 4-ия гейм с 25:23 и мача с 3:1 гейма.

Автор: Спортал

Снимка: Официална фейсбук страница на ВК Нефтохимик