ФК ЦСКА 1948 се класира за 1/2 финалите за Купата след дузпа в 117-ата минута срещу Арда

7 Dni Sport05.04.2023
Арда Кърджали - ФК ЦСКА 1948, Педриньо

ФК ЦСКА 1948 се класира за 1/2 финалите за Купата на България след победа с 1:0 срещу Арда Кърджали.

Победното попадение бе реализирано от Педриньо от дузпа в 117-ата минута.

Първото по-интересно действие в мача бе на сметката на гостите от София. В осмата минута Педриньо успя да отнеме топката и стреля от далечна дистанция, но над вратата на Васил Симеонов.

Десетина минути по-късно се стигна до разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948. След центриране от свободен удар Умар Сако успя да свали топката към Станислав Иванов, който стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.

120 секунди след това Арда бе близо до попадение. Светослав Ковачев проби отдясно, преодоля Сидклей и стреля с левия крак към далечния десен ъгъл, а топката излезе в аут.

В самия край на полувремето Диян Лозев отправи полувисоко центриране от десния фланг, което обаче Преслав Боруков не успя да засече от непосредствена близост, въпреки че опита и с шпагат да закачи топката.

Второто полувреме започна точно както завърши и първото. Боруков избяга от отбраната на „червените“ и излезе сам срещу Наумов, но стреля в тялото на стража. Вратарят изби в корнер, а при изпълнението Умар Сако игра с глава и прати топката в ръката на Сидклей. Валентин Железов посочи бялата точка, но след консултация с ВАР отмени дузпата, като не се видя особено ясно дали ръката на бразилеца е в естествено или неестествено положение.

Точно когато измина един астрономически час игра Ковачев стреля от фал от добра позиция, но неточно. Последваха минути на затишие, като следващата ситуация дойде едва след 80-ата минута.

В 84-ата минута Тунгара проби отдясно и пусна успоредно на голлинията подаване в малкия пеналт. Там Ндиайе опита удар с пета, но ударът му бе спасен от Наумов.

В последната минута от редовните 90 минути Симеон Петров омекоти центрирана топка за Лазар Марин, който стреля с глава, но Васил Симеонов показа невероятен рефлекс и успя да съхрани нулевото равенство.

В 100-ата минута Ел Мами Тетах залъга съперник и стреля, но право в ръцете на Наумов.

Попадението за ФК ЦСКА 1948 дойде в 117-ата минута от дузпа, голмайстор бе нападателя Педриньо.

Арда Кърджали – ЦСКА 1948 0:1

0:1 Педриньо (дуз.) 117′

Арда Кърджали: 36 Васил Симеонов, 3 Умар Сако, 7 Абубакар Тунгара, 8 Милен Желев, 9 Преслав Боруков, 10 Светослав Ковачев, 20 Деян Лозев, 21 Радослав Цонев, 24 Алекс Петков, 77 Илия Юруков, 99 Станислав Иванов

Старши-треньор: Александър Тунчев

ФК ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 2 Джонатан, 24 Лазар Марин, 87 Симеон Петров, 16 Сидклей, 28 Емил Ценов, 39 Парвиз Умарбаев, 99 Радослав Кирилов, 7 Марио Топузов, 8 Педриньо , 25 Евгений Сердюк

Старши-треньор: Тодор Янчев

Автор: „Гонг“