Ивайло Иванов ще спори за бронза в малкия финал на турнира от Големия шлем в Анталия

Ивайло Иванов

Ивайло Иванов стигна до битка за бронза на турнира от Големия шлем в Анталия (Турция).

По-късно днес негов съперник за отличието при 90-килограмовите ще бъде унгарецът Роланд Гоз, победител от Европейската купа в София през месец февруари.

Преди това капитанът на националите спечели 5 срещи – срещу Паул Кивикай (Габон) – ипон, надделя и над азера Мамадали Мехдиев след три наказания и последвал ипон, наложи се също и над французина Макс Лаборд след две вадзари, а на четвъртфиналите победи белгиеца Карел Фуберт – вадзари.

На полуфиналите обаче Иванов загуби оспорвана среща с младия румънец Алекс Крет – вадзари. Съперникът му ще си излезе за титлата срещу Ноел Ван Тенд (Нидерландия), световен шампион от 2019-а и победител на „Мастърс“-а в Доха през 2021-а.

Ивайло за първи път достига до битка за отличията в новата за него категория до 90 кг на турнир от Големия шлем.

Последният му медал на състезание от подобен ранг е през 2019-а, когато спечели сребро в Баку, но в по-долната категория до 81 кг.