Луиза Бертани спечели гигантския слалом в Банско

7 Dni Sport30.03.2023
Луиза Бертани,

Състезаващата се за България италианка Луиза Бертани спечели гигантския слалом за жени за Купа „Пирин“ в Банско. Тя финишира първа с общо време от двата манша 1:57.27 минута.

Това е втора победа за италианката с български паспорт в последните 24 часа, след като вчера спечели и слалома за купа „Юлен“ в пиринския курорт.

На второ място в гигантския слалом с изоставане от 1.61 секунда остана швейцарката Анина Цюрбриген, а трета е румънката Андреа Рентя на 9.31 секунди след Бертани.

При мъжете в гигантския слалом спечели албанецът Дени Шепа с време 1:54.55 минута. Втори остана българският национал Камен Златков с изоставане от 2.51 секунди, а призовата тройка допълни по-малкият му брат Калин Златков на 2.88 секунди след победителя.