Черноморец детронира Рилски спортист за Купата на „България“

336876771_1271074660429361_7977564498997986111_n

Черноморец е първият полуфиналист в efbet Купа на България по баскетбол, след като извоюва трудна победа срещу актуалния носител на трофея Рилски спортист с 82:78 в първия четвъртфинален двубой на турнира в „Арена София“. Двата отбора завършиха при равен резултат – 69:69, а бургазлии спечелиха продължението с 14:9

Рилски спортист започна по-силно двубоя със серия от 12:5 и успя да увеличи аванса си до 14 точки до края на първия период при 29:15.

През втората част Рилецо продължи с добрата си игра и в първите минути на втория период като увеличи преднината си до 18 точки след лейъп на Йордан Минчев при 39:21. В последните три минути и половина на частта Черноморец се възползва от неточните стрелби зад арката на Рилски спортист и осъществи серия от 12 безответни точки, за да намали пасива си до 6 точки преди почивката при 33:39.

Третата част започна при ниска успеваемост, като след 5 минути игра Черноморец достигна до равенството при 44:44, след кош и фал на Брайс Нзи, който обаче изпусна опита си от фаллинията. Черноморец се добраха за пръв път до аванс в двубоя, който бе от две точки след реализиран лейъп от Нзи на бърза атака, след което последва таймаут от страна на Людмил Хаджисотиров. До края на частта бургазлии достигнаха преднина от 8 точки след тройка със сирената на Мунис Туту за 56:48.

Заключителната част със серия на Рилски спортист от 11:2 за първите три игрови и поведе с 59:58, след като тимът воден от Людмил Хаджисотиров реализира само 9 точки през третия период. Две минути преди края на четвъртата част Рилски спортист увеличи преднината си до три точки след завършване под коша от страна на Чавдар Костов при 69:66. Черноморец стигна до равенството – 69:69, 40 секунди преди края след шут на Джордан Тъкър. Мунис Туту от Черноморец се нагърби със стрелба със сирената за победата, но пропусна и така двата отбора влязоха в продължение.

Черноморец достигна до преднина от 72:69 след мощна забивка на Симеон Лепичев, след което Рилецо изравни с тройка на Александър Янев. 58 секунди преди края на продължението Георги Боянов реализира за 78:76 и получи правото да изпълни и един фал, който обаче изпусна. Черноморец увеличи аванса си до две притежания, след като Джордан Тъкър реализира за 80:76 само 24.6 секунди преди финалната сирена.

Автор: „DSport“

Снимка: Официална фейсбук страница на БФБаскетбол