Напрежение на стадион „Българска армия“, футболистите на ЦСКА се карат един с друг

7 Dni Sport18.03.2023
ЦСКА - Спартак Варна, Саша Илич

ЦСКА победи Спартак Варна с минамалното 1:0 на стадион „Българска армия“ пред около 8 000 зрители и направи своята преднина пред Лудогорец на върха четири точки. „Червените“ започнаха мача много силно и в първите 15 минути играха по много добър начин и не оставиха никакъв шанс на своите съперници. Голът за „червените“ падна в 14-ата минута, но гол №2 така и не падна колкото и близко да бяха възпитаниците на Саша Илич до това. От своя страна Спартак Варна имаха две много добри възможности, които обаче Густаво Бусато спаси.

Около 70-ата минути впечетление направи, че в няколко ситуаци „червените“ футболисти се скараха помежду си на терена, главни действащи лица бяха Дюкенс Назон и Амос Юга. Караниците бяха от чисто спортен характер, а крайната цел бе, да се концентрират футболистите един друг и да вземата победата. Именно това се случи.

Това е 8-ма победа на ЦСКА през сезона с 1:0 и втора срещу този съперник.

Следващият мач на „армейците“ е срещу Черно море и е от надпреварата за Купата на „България“.