Локомотив София победи Славия с 1:0 в столичното дерби в „Надежда“

7 Dni Sport17.03.2023
Screenshot 2023-03-17 at 20.30.16

Локомотив София успя да излъже Славия с 1:0 в столичното дерби от 24-ия кръг в efbet Лига. Карлос Франса откри в 55-а минута, а секунди по-рано ВАР отмени гол на Тони Тасев заради нарушение в хода на атаката. Двубоят беше доста равностоен, като гостите имаха своите шансове за гол, но не успяха да покажат необходимата ефективност.

Първият шанс за домакините дойде още след 4 минути. След извеждащ пас към Ертан Томбак, той успя да намери Тони Тасев пред вратата на Локо София, но крилото пропусна целта от хубава позиция.

Секунди по-късно Галин Иванов стреля точно, но без проблеми за Бубакар Гайе.

В 11- а минута дойде и сериозен шанс за домакините. След центриране на Карлос Франса, Ертан Томбак допусна сериозна грешка, като след разбъркване Мартин Райнов стреля, но Вуцов спаси.

В 22-а минута Карлос Франса стреля от малък ъгъл, но Вуцов изби в корнер.

Постепенно добрите ситауции за гол намаляха, като и темпото на мача леко поспадна. До края на частта се стигна само до няколко неточни удари с глава на играчи от двата тима след статични положения.

Началото на втората част беше свързано с доста драма в рамките на няколко минути. Славия си помисли, че поведе след гол на Тони Тасев, но ВАР отмени попадението заради нарушение на Владмир Николов в хода на атаката.

Само 30 секунди по-късно „железничарите“ наказаха своя противник. В ответната атака се стигна до положение за Карлос Франса, който успя да матира Вуцов за 1:0.

„Белите“ се хвърлиха напред в атаки, но въпреки голямата бройка неточни изстрели имаше малко истински шансове. Един такъв падна на крака на Емил Стоев в 64-а минута, чийто удар от около 12 метра обаче срещна тяло на съотборник.

Добавеното време на мача беше 13 минути, след като хвърлени факли спряха срещата за няколко минути. В продължението Тони Тасев пробва амбициозен шут, който обаче премина доста встрани от вратата на Гайе.

Ето и съставите на двата тима:

Локомотив (София): 1. Бубакар Гай, 44. Божидар Кацаров, 3. Марио Петков, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 5. Давид Малембана, 8. Мартин Райнов, 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов, 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 19. Чунг Нгуен-До, 17. Ерол Дост, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Автор: „Гонг“