Матей Казийски заби 28 точки, но ЗАКСА пас спря Тренто в ШЛ след “златен” гейм

7 Dni Sport17.03.2023
Тренто - Милано, Матей Казийски

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) отпаднаха от най-престижния европейски турнир – Шампионската лига. Воденият от Анджело Лоренцети отбор надигра като домакин ЗАКСА (Кенджежин-Козле) с 3:2 (25:19, 23:25, 27:29, 25:21, 15:12) във втория четвъртфинал, изигран в „BLM Group Арена“ пред 2369 зрители.

Трентинци обаче отстъпиха на съперника в „златния“ гейм с 9:15.

В първия двубой помежду им Казийски и съотборниците му загубиха с 2:3 гейма в Полша.

Матей Казийски изигра пореден силен мач, като заби 28 точки (3 аса, 1 блок, 45% ефективност в атака – +19). Алесандро Микиелето добави 23 точки (5 аса, 1 блока, 59% ефективност в атака, 17% перфектно и 33% позитивно посрещане – +17).

Сречко Лисинац се разписа с 14 точки (2 блока, 63% ефективност в атака – +11),

Марко Подрасчанин реализира 13 точки (1 ас, 6 блока, 67% ефективност в атака – +1№).

За ЗАКСА Лукаш Качмарек завърши 27 точки (1 ас, 3 блока, 50% ефективност в атака – +17), Бартош Беднож приключи с 20 точки (1 ас, 6 блока, 63% ефективност в атака, 9% перфектно и 34% позитивно посрещане – +4).

Капитанът Александер Сливка се отчете с 16 точки (1 ас, 2 блока, 46% ефективност в атака, 33% перфектно и 55% позитивно посрещане – +10).

Дейвид Смит добави 12 точки (2 аса, 3 блока, 58% ефективност в атака – +8).

На полуфиналите ЗАКСА, който победи Тренто на финалите на Шампионската лига през 2021 и 2022 година, среща Сър Сейфти (Перуджа), който отстрани Берлин Рисайклинг Волейс.