Алекс Николов: Много съжалявам, не исках първата ми Шампионска лига да приключва

7 Dni Sport16.03.2023
България U20, Волейбол, Александър Николов

Много съжалявам, защото в „златния“ гейм имахме положителна инерция след завръщането си в мача, но не успяхме да победим.

Това каза волейболният национал на България Алекс Николов след отпадането на неговия „Лубе“ от Шампионската лига. В 1/4-финален реванш италианският тим победи у дома 3:1 „Халкбанк“ след загуба със същия резултат в Турция. Гостите спечелиха „златния“ гейм, за да продължат напред.

„Винаги съм тренирал за тези мачове и това беше първата ми Шампионска лига, не исках да приключи, също защото бях разочарован от представянето си в Турция.

Играх добре, но важен е резултатът. Трябва да се каже, че никога не бях виждал зала с толкова много енергия. Надявам се да е пак така в неделя, защото искаме да победим „Верона“, сподели още Алекс.

На 19-и „Лубе“ стартира 1/4-финалната серия в италианското първенство срещу отбора на от грана на Ромео и Жулиета.

Автор: „24 часа“