Хебър мина през Черно море във Варна и се върна в Топ 4

7 Dni Sport13.03.2023
Хебър

Шампионите от Хебър (Пазарджик) постигнаха втора поредна и общо 13-а победа в първенството на Efbet Супер Волей. Воденият от Камило Плачи тим би категорично като гост Черно море (Варна) с 3:0 (25:17, 25:21, 25:13) в последния мач от 19-ия кръг на шампионата, игран тази вечер пред около 250 зрители в зала „Христо Борисов“.

Така Хебър се върна на 4-о място във временното класиране с 41 точки след 13 победи и 6 загуби, с колкото са и 5-ият Берое 2016 (Стара Загора) и 6-ият Дея спорт (Бургас), но с по 39 точки. Варненци пък са 9-и с 6 победи, 13 загуби и 15 точки, като запазват теоретични шансове да се класират за плейофите.

В следващия 20-ия кръг шампионите са домакини на Пирин (Разлог), докато Черно море гостува на Левски. Срещите са съответно в събота (18 март) и в понеделник (20 март) от 18,00 часа.

Хебър тръгна ударно в първия гейм на срещата, като поведе с 5:1 и 8:2. Домакините от Черно море успяха да реагират и намалят до 6:8 и 7:9, но шампионите успяха да излязат от ситуацията и отново взеха добра преднина. Играчите на Камило Плачи продължиха да играят стабилно и спокойно спечелиха гейма с убедителното 25:17. Хебър дръпна и във втората част с 8:5, след което варненци успяха да стигнат до равенство при 8:8. Последваха нови силни минути за „тигрите“, които диктуваха изцяло играта. Въпреки усилията на Черно море да се върнат в гейма, шампионите го затвориха в своя полза след 25:21. Хебър бяха повече от категорични в третия гейм – 25:13 и 3:0.

Най-резултатни за Хебър станаха Тодор Алексиев (1 ас, 61% успеваемост в атака и 46% позитивно посрещане – +7) и Якопо Масари (5 аса!, 1 блок, 53% успеваемост в атака и 45% позитивно посрещане – +9) с 15 и 14 точки. Алексиев беше обявен и за MVP на мача.

За домакините от Черно море Симеон Димитров завърши с 10 точки (3 аса, 41% успеваемост в атака и 38% позитивно посрещане – +1).

Черно море Варна – Хебър Пазарджик 0:3 (17:25, 21:25, 13:25)

Черно море: Стилиян Асенов 2, Норман Недков 4, Симеон Димитров 10, Мартин Павлов 4, Борис Начев 7, Траян Иванов 2 – Христо Колев-либеро (Данаил Димов 7, Иля Новокшонов 1, Даниел Вълев, Кристиян Димитров)

Старши треньор: Пламен Христов

Хебър Пазарджик: Александър Туш 1, Трифон Лапков 7, Тодор Алексиев 15, Якопо Масари 14, Николай Николов 5, Виктор Йосифов 5 – Теодор Салпаров-либеро (Илия Петков 2, Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев 3)

Старши треньор: Камило Плачи