Левски отново нашамари лидера в efbet Супер Волей – ЦСКА

7 Dni Sport06.03.2023
Левски - ЦСКА, Волейбол

Волейболистите на Левски София записаха 13-а победа в efbet Супер Волей, след като надиграха ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:19, 25:17) в мач от 18-и кръг, изигран в едноименната зала „Левски София“.

Така „сините“ спечелиха Вечното дерби за втори път през този сезон. В 7-ия кръг Левски надигра „червените“ също с категорично 3:0.

Воденият от Николай Желязков тим вече е втори с 39 точки (13 победи, 5 загуби), „червените“ са лидер с 40 точки (14 победи, 4 загуби).

По взаимна договорка на двата клуба, Вечното дерби се проведе без агитка на гостуващия тим.

Александър Попов направи две промени в стартовия състав на ЦСКА. Разпределителят Делчо Раев и посрещачът Християн Великов започнаха като титуляри за „червените“.

Николай Желязков заложи на очаквана стартова шестица на Левски.

Волейболистите на ЦСКА поведоха в началото на двубоя с 3:1 след технично отиграване на Симеон Александров. Блокада спря атака на Димитър Димитров за 4:4. Блокаут на Владимир Гърков изведе Левски напред при 8:7. „Сините“ дръпнаха с 2 точки при 11:9. Двоен блок спря атака на Александър Симеонов и Левски поведе с 14:11. Димитър Димитров атакува в аут и Левски взе аванс от 5 точки при 17712. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Димитър Димитров успя да атакува мощно за 13:17. Лазар Бучков атакува в центъра за 19:14. Блокада срещу атака на Владимир Гърков – 16:19. Венислав Антов атакува в аут – 20:17. Николай Желязков взе прекъсване за „сините“. Още една атака в аут на Венислав Антов – 20:18. Димитър Димитров атакува по блокадата за равенство 20:20. Светослав Гоцев атакува през центъра за 23:20. Левски спечели първата част с 25:21 след ас на Владимир Гърков.

Волейболистите на Левски поведоха с 9:5 в началото на втората част. При 10:5 за „сините“ Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Единична блокада на Венислав Антов спря атака на Димитър Димитров – 11:5. Главният съдия Атанас Върбанов даде два жълти картона – на Владислав Иванов от Левски и Димитър Димитров от ЦСКА.

Технично отиграване на Светослав Гоцев в центъра изведе „сините“ напред с 13:7. Левски дръпна с 16:11. Лазар Бучков атакува успешно в центъра за 17:12. Алехандро Торо пусна технично за 18:13. Светослав Гоцев атакува мощно в центъра след отлично подаване от Симеон Николов – 20:15. Ас на Венислав Антов – 21:15. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Двойна блокада спря атака на Венислав Антов – 17:21. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Димитър Димитров би сервис в аут – 17:22. При 18:22 Методи Ананиев смени Християн Великов. Алехандро Торо изведе „сините“ до геймбол при 24:19. Лазар Бучков атакува в центъра и Левски спечели втората част с 25:20.

ЦСКА поведе с 1:0 в началото на третата част. Алехандро Торо от Левски получи червен картон за бурна реакция и 2:0 за „червените“. Ас на Лазар Бучков изравни резултата при 2:2. „Сините“ поведоха с 4:2. Венислав Антов атакува по тройна блокада за 5:3. Методи Ананиев атакува успешно за ЦСКА и намали до 3:5. Венислав Антов атакува в мрежата и ЦСКА поведе със 7:6. Светослав Гоцев атакува безкомпромисно в центъра за 7:7. „Сините“ отново поведоха с 2 точки при 9:7. Александър Симеонов сгреши в атака и Левски поведе с 11:8. Александър Попов взе прекъсване за „червените“. Димитър Димитров би отличен сервис, а после сам завърши с атака за 11:12. Двойна блокада на Лазар Бучков и Владимир Гърков спря атака на Димитър Димитров – 13:11. Блокада на Светослав Гоцев срещу нова атака на Димитър Димитров – 14:11. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Владимир Гърков атакува от зона 4 по диагонала за 15:13. Единична блокада на Светослав Гоцев срещу атака на Методи Ананиев – 16:13. Симеон Николов остави на единична блокада Венислав Антов – 18:14. Ас на Владимир Гърков – 19:14. Още един пореден ас на Владимир Гърков – 20:14. Венислав Антов атакува над троен блок за 21:15. Блокада на Лазар Бучков спря атака на Димитър Димитров – 22:15. Димитър Димитров атакува в аут – 15:23. „Сините“ стигнаха до мачбол при 24:16. Николай Желязков взе прекъсване за домакините при 24:17.

Разпределителят на Левски Симеон Николов бе избран за MVP.

Левски София – ЦСКА 3:0 (25:21, 25:20, 25:17)

Левски: Симеон Николов, Венислав Антов, Алехандро Торо, Владимир Гърков, Светослав Гоцев, Лазар Бучков – Владислав Иванов-либеро (Стоил Палев)

Старши треньор: Николай Желязков

ЦСКА: Делчо Раев, Димитър Димитров, Александър Симеонов, Християн Великов, Тодор Костов, Иван Михал – Добромир Иванов-либеро (Методи Ананиев, Симеон Александров, )

Старши треньор: Александър Попов