Хебър разпиля Добруджа и се върна в Топ 3

Хебър

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха 12-а победа в efbet Супер Волей, след като надиграха Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:18) в мач от 18-и кръг, изигран в зала „Васил Левски“.

Воденият от Камило Плачи тим отново се изкачи на третата позиция в таблицата с 38 точки (12 победи, 6 загуби), добричлии са десети със 17 точки (5 победи, 13 загуби).

Двубоят премина под доминацията на българския първенец, който не допусна да бъде преодолян. Момчетата на Камило Плачи диктуваха положението в срещата, постигайки успеха след малко повече от час игра.

Двата отбора тръгнаха равностойно (4:4), след което шампионите поеха инициативата. Атаката на хебърци бе ключова, като бе оформена стабилна разлика. В края добричлии опитаха да намалят разликата, но не се случи нищо повече.

Доминацията на „тигрите“ бе пълна във втората част, като се откъснаха от самото начало. Играта им във всички елементи превъзхождаше тази на противника и те без проблем увеличиха аванса си.

В третия гейм Хебър продължи възходящата си линия – първоначално с лека преднина, след 11-ата точка обаче дръпнаха, благодарение на блокадата на Якопо Масари. До края на мача пазарджиклии не срещнаха проблеми и се поздравиха с чиста победа.

За MVP бе отличен именно Масари, който се отличи с 14 точки (2 аса, 3 блокади). 10 точки реализира Трифон Лапков (1 ас, 1 блокада), толкова записа и Илия Петков (2 блокади). За съперника Жулиен Георгиев приключи с 11 точки (1 ас, 1 блокада), 10 точки добави Златко Кьосев (1 блокада).