Марица подари победата на Етър

7 Dni Sport03.03.2023
Етър

Етър спечели с 1:0 гостуването на Марица в първи мач от 21-ия кръг във Втора лига. Гола вкара Мартин Тошев в 65-ата минута след истински подарък от Милен Танчев. Успехът изкачи „болярите“ на второ място във временното класиране.

Двубоят на стадиона в „Кършияка“ започна с по-активна игра на гостите, които можеха да поведат още в 6-ата минута. Изстрелът на Евгений Илиев обаче бе блокиран от защитник на пловдивчани. Шест минути по-късно Мартин Тошев нахлу отляво и пусна страхотно подаване към Даниел Младенов в наказателното поле, но вратарят Илия Николов с решаваща намеса не позволи на капитана на Етър да нанесе удар. Поредна добра атака м 19-ата минута по левия фланг на „болярите“ бе продължена с отлично успоредно центриране по земя на Евгений Илиев и малко не достигна на Дани Младенов да засече топката. Секунди след това Мартин Тошев разсече отбраната на домакините и изведе Кольо Станев очи в очи с Илия Николов, но стражът и този път не позволи да бъде преодолян.

„Пиратите“ оцеляха като по чудо в 38-ата минута. Грешка на Милен Танчев даде възможност на Христо Митев да внесе напрежение в наказателното поле, където Дани Младенов заложи топката на Мартин Тошев. Нападателят шутира без забавяне, но Илия Николов с отличен рефлекс изби. Четири минути преди почивката Марица записа първия си точен удар, който обаче не затрудни скучаещия до този момент Християн Славков.

Втората част започна със зловещ сблъсък между Йордан Пейчинов и Христо Митев в центъра на терена, след който се наложи влизането на медицинските екипи и на двата отбора. По-тежко пострада футболистът на Етър, въпреки че той извърши нарушението и получи жълт картон. С помощта на двама от съотборниците си Митев напусна, а на негово място в игра се появи Мариян Иванов. Смяната не се отрази по никакъв начин на гостите, които продължиха да атакуват и в 55-ата минута бяха близо до попадение. Кольо Станев за пореден път се измъкна от отбраната на Марица и центрира по земя към Дени Младенов, но ударът отблизо на ветерана бе избит в корнер.

Етър поведе в 65-ата минута след истински подарък от играч на домакините. Необяснимо защо Милен Танчев реши да върне топката към своя вратар при положение, че Мартин Тошев бе пред него. Така опитният нападател на „болярите“ бе изведен очи в очи със стража на „пиратите“ и с лекота я прати в мрежата му – 0:1.

След гола домакините погледнаха по-смело към вратата на съперника и бяха близо до изравяване в 78-ата минута. Майсторски удар на резервата Петър Атанасов бе спасен с ефектен плонж от Християн Славков. Секунди по-късно отново стражът на Етър бе последна преграда след удар отблизо на друг играч, влязъл от пейката – Симеон Вешев.

Марица – Етър 0:1

0:1 Мартин Тошев (65)

Марица: 12. Илия Николов, 20. Йордан Пейчинов, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 13. Милен Танчев, 28. Радослав Апостолов, 23. Саломон Джеймс, 15. Христиан Димитров, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски (к), 10. Веселин Марчев

Резерви: 33. Петър Начев, 14. Олджай Алиев, 77. Айкут Янъков, 18. Георги Трифонов, 55. Дъглас Иваноф, 11. Илиян Йорданов, 24. Ифеани Хилари Дейвид, 90. Петър Атанасов, 7. Симеон Вешев

Треньор: Николай Димитров

Етър: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 4. Георги Александров, 23. Христо Митев, 29. Янко Ангелов, 17. Евгений Илиев, 45. Емануил Личев, 7. Кольо Станев, 11. Даниел Младенов (к), 9. Мартин Тошев

Резерви: 13. Иван Дерменджиев, 30. Алехандро Фернандес, 84. Здравко Илиев, 26. Мариян Иванов, 34. Олег Димитров, 19. Хавиер Де Леон, 20. Яни Пехливанов

Треньор: Емануел Луканов