ЦСКА спечели Вечното дерби при дамите

7 Dni Sport25.02.2023
ЦСКА - Левски, Волейбол

Волейболистките на ЦСКА спечелиха „вечното“ дерби от 12-ия кръг на женската „Демакс“ лига.

Момичетата на Юлия Иванова и Тони Зетова взеха реванш от Левски и стигнаха до чиста победа при визитата на „сините“ в тяхната зала, като ликуваха с 3:1 (25:19, 25:14, 22:25, 25:11).

Победата е 10-а за ЦСКА през сезона, като „червените“ остават на второ място във временното класиране с 2 загуби и 29 точки. Левски пък е на 5-а позиция със 7 победи, 5 загуби и 20 точки. В следващия кръг ЦСКА играе със Славия, докато „сините“ гостуват на шампиона Марица (Пловдив).

„Червените“ момичета доминираха в хода на срещата. Единствено в третата част те показаха известни колебания и моментно отпускане, което доведе до 25:22 за домакините от Левски. Но в четвъртия гейм разликата в класите бе осезаема – 25:11 и 3:1 за ЦСКА.

Снимка: Официален сайт на Волейболен клуб ЦСКА