Етър не остави шанс на Витоша (Бистрица) и се върна на победния път

Етър-Витоша Бистрица

Етър победи с 2:0 Витоша Бистрица и прибави нови важни три точки към актива си.

Домакините започнаха ударно и водеха с 1:0 на „Ивайло“ още в 4-ата минута. Тогава Николай Янков откри резултата след великолепен удар.

До края на първата част „болярите“ владееха инициативата, но головите положения в срещата не бяха много.

През втората част Етър продължи да бъде по-активният отбор. Така логичното се случи и домакините увеличиха преднината си след час игра. Тогава Кольо Станев центрира много добре към Мартин Тошев, чийто удар с глава срещна напречната греда. Най-съобразителен се оказа Николай Янков, който довкара топката в мрежата на гостите и увенча добрата си игра с второ попадение, което беше и последното в двубоя.

След успеха си Етър събра 37 точки и се изравни на второто място с ФК Крумовград.