ФК ЦСКА 1948 надделя над Арда, ВАР се намеси за червен картон на домакините и отмени гол на гостите

ФК ЦСКА 1948

ФК ЦСКА 1948 победи Арда с минималното 1:0 в първи мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Победният гол бе дело на Елитон в 70-ата минута. Преди това попадение на Алекс Петков бе отменено след проверка с ВАР заради засада в 49-ата минута. Минути преди края пък Реян Даскалов от домакините бе изгонен с директен червен картон.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на великия голмайстор Петър Жеков, който почина преди няколко дни. На трибуните на стадиона в Бистрица е националният селекционер Младен Кръстаич.

Двата отбора влязоха в здрава битка още с първия съдийски сигнал, като първата по-интересна ситуация бе пред вратата на домакините. Ради Цонев от пряк свободен удар шутира опасно, но топката премина покрай дясната греда на Наумов. Пред ФК ЦСКА 1948 се откри добра възможност след грешка на стража на Арда в 21-ата минута, но двоен рикошет доведе само до корнер след удар на Карагарен. Десет минути по-късно зрителите видяха и първия точен удар, който бе спасен с вещина от Даниел Наумов. Отправи го включилият се в предни позиции бранител Умар Сако, който стреля коварно по земя от дистанция.

Две минути преди почивката поредното добро центриране на Джонатан бе избито от Деян Лозев, но топката попадна в Октавио. Бразилецът опита ножичен удар, който бе блокиран, а при добавката Карагарен стреля високо над вратата на Арда.

Второто полувреме започна с една промяна в състава на гостите, като Иван Тилев отстъпи мястото си на Иван Коконов, който сложи и капитанската лента.

В 49-ата минута Радослав Цонев центрира от свободен удар, а Алекс Петков с глава засече топката във вратата на Наумов. След проверката с ВАР обаче попадението не бе зачетено заради засада.

Пет минути по-късно отново Алекс Петков имаше възможност да стреля от подобна ситуация, но този път Наумов изби с върха на пръстите влизащата под гредата топка.

В 69-ата минута резервата Марио Топузов нахлу в наказателното поле, но топката му бе избита от Алекс Петков. След изпълнението на корнера ЦСКА 1948 поведе в резултата. Георги Русев центрира, а 195-сантиметровият Елитон бе изпуснат от защитата на гостите и с глава прати топката във вратата на Господинов в 70-ата минута.

В 83-ата минута Диков намери Чочев в наказателното поле, но халфът на ФК ЦСКА 1948 се забави с отправянето на удар и в крайна сметка изстрелът му бе блокиран.

В 86-ата минута Реян Даскалов бе изгонен с директен червен картон след преразглеждане с ВАР.

ФК ЦСКА 1948 1:0 Арда

1:0 Елитон 70′

Съставите:

ФК ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 2. Джонатан Перейра, 3. Райън Бидунга, 14. Елитон, 18. Ивайло Чочев, 22. Реян Даскалов, 99. Радослав Кирилов, 58. Октавио Мантека (67′ 55. Светослав Диков), 11. Бирсент Карагарен (67′ 7. Марио Топузов), 4. Ангел Лясков, 25. Евгений Сердюк (57′ 10. Георги Русев)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 39. Парвиз Умарбаев, 55. Светослав Диков, 87. Симеон Петров

Старши треньор: Тодор Янчев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев (К), 9. Преслав Боруков (73′ 18. Ласана Н’диайе), 10. Светослав Ковачев (73′ 99. Станислав Иванов), 20. Деян Лозев (57′ 2. Джуниет Али), 21. Радослав Цонев (82′ 97. Жосе Жуниор), 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев (46′ 17. Иван Коконов), 77. Илия Юруков

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н’диайе, 70. Шахредин Букхолда, 97. Жосе Жуниор, 99. Станислав Иванов

Старши треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Реян Даскалов, Евгений Сердюк, Райън Бидунга (Ц), Абубакар Тунгара, Радослав Цонев, Преслав Боруков (А)