ЦСКА остана на върха в елита след категорична победа над Монтана

ЦСКА-Монтана

Мъжкият отбор на ЦСКА запазва върха в еfbet Супер Волей, след чиста победа при гостуването си на Монтана.

Волейболистите на Александър Попов надиграха домакините с 3:0 (25:23, 25:23, 25:22) в мач от 16-и кръг на елита, кийто се игра пред пълни трибуни в зала „Младост“.

С това армейците отбелязаха своята 13-а победа, като са водачи във временното класиране с три загуби и 38 точки.

Съставът на Монтана записа седмо поражение, като с 9 победи и 25 точки отстъпи назад и вече е седми в таблицата.

Въпреки крайния резултат в три гейма, двубоят противопостави два опитни тима и бе истинско дерби. Битката бе изключително интересна и оспорвана, а в решителните минути имаше много интригуващи моменти.

ЦСКА бе подкрепен от солидна агитка, която бе на живо по трибуните на монтанската зала „Младост“ и даваше солидна опора на своите любимци.

Монтана пък показа нов облик и ново лице след неудачните си изяви в последните си срещи. Треньорът Даниел Пеев заложи на Димитър Калчев като диагонал, а в посрещане като титуляр започна младия Денислав Бърдаров.

В тоази конфигурация монтанчани демонстрираха голямо желание и борбеност и бяха достоен опонент на армейците.

И в трите гейма ЦСКА имаше водеща роля, но Монтана показа непримиримост и желание за борба. Домакините показаха страхотен дух и се получиха много интригуващи моменти в края на частите.

Така в първия гейм червените поведоха ударно с 8:3, но бяха застигнати при 11:11. Във втората домакините изоставаха с 13:17, но изравниха при 19:19. В третата догониха армейците от 12:18.

В решителните менути обаче ЦСКА запази по-голяма стабилност и не позволи обрати. Монтана пък допусна грешкии в сублимните моменти, както и леки топки, които наклониха везните в полза на армейците с минимална разлика.

Реализатор за ЦСКА отново бе Димитър Димитров с 16 точки (1 блок, 1 ас ) и бе обявен за MVP на мача. Симеон Александров добави още 12 точки (1 блок, 1 ас) за успеха.

За домакините от Монтана капитанът Радослав Попов завърши с 13 точки (2 аса). Денислав Бърдаров приключи с 11 точки (1 ас).