Националките ни до 19 години с успех над Киргизстан

Девически национален отбор по футбол

С два гола на Димитра Иванова девическият национален отбор на България по футбол (до 19 години) се наложи с 2:0 над Киргизстан. Двата отбора си дадоха среща на турнира в Анталия при момичетата. И докато тимът на България е до 19 години, то киргизстанките бяха една година по-големи.

Българският тим напълно контролираше събитията през целия двубой и заслужено спечели срещу азиатския си съперник, въпреки предимството му във възрастта. В 25-тата минута Преслава Йорданова отне топката в средата на терена и пусна отличен извеждащ пас към нападателката на италианския Оробика Бергамо Димитра Иванова, която не сгреши сама срещу вратаря на Киргизстан.

В 55-тата минута отново Димитра Иванова завърши многоходова атака с ювелирен удар извън наказателното поле и с помощта на горната греда отбеляза много красиво попадение за 2:0.

Момичетата на селекционера Станислава Цекова се подготвят за участие в Елитния квалификационен кръг за Европейско първенство, след като преодоляха първата групова фаза.

Стартовият състав на България: Майя Станева, Йоана Станкова, Ванеса Иванова, Кристиана Караиванова, Виктория Цветкова, Антония Ангелова, Ева Атанасова, Преслава Йорданова, Александра Сергеева, Надежда Иванова, Димитра Иванова.