Гергана Димитрова и Алба-Блаж завършиха с победа в Шампионската лига

Волей Алба-Блаж

Националката Гергана Димитрова и тимът на Волей Алба-Блаж завършиха с победа в груповата фаза на най-престижния европейски турнир – Шампионска лига. Волейболистките на Стеван Любичич се наложиха над водения от бившия национален селекционер Иван Петков Прометей (Днипро) с 3:1 (25:23, 25:20, 24:26, 25:16) в мач от група В на надпреварата, изигран в Търгу Муреш.

Алба-Блаж завърши на трета позиция в таблицата със 7 точки (2 победи, 4 загуби), като ще продължат участието си във втория по сила турнир – Купата на CEV.

Там тимът ще срещне полския Будовлани (Лодз) в четвъртфинален сблъсък – в периода 20-22 февруари. Вторият мач ще е седмица по-късно.

В четвъртфиналите на надпреварата са и Мира Тодорова и КСМ (Търговище), които завършиха трети в група Е след победа над българския първенец Марица (Пловдив). Момичетата на Джовани Капрара срещат Олимпиакос (Пирея), воден от Лоренцо Мичели.

Гергана Димитрова се разписа със 7 точки (1 блокада). Най-резултатна бе Виктория Русу с 25 точки (2 аса, 2 блокади), с 24 точки приключи Бояна Миленкович (1 ас, 3 блокади). За съперника Олександра Миленко се отчете с 18 точки (1 ас), 15 точки реализира Свитлана Дорсман (2 блокади).