Гордей се България, чудесен ден за Юлия и Калин Златкови – титла и сребро

7 Dni Sport08.02.2023
Юлия Златкова,

Българката Юлия Златкова спечели алпийския слалом на ФИС в Загреб (Хърватия). Златкова триумфира убедително с време 1:51.28 минута, след като беше най-бърза и в двата манша. Другата българка в надпреварата Елена Стоилова отпадна във втория манш.

В слалома при мъжете Калин Златков завърши на второ място. Златков финишира за 1:41.36 минута, като остана на 56 стотни от секундата зад победителя Ерик Саравуо (Финландия).

От другите българи в състезанието Константин Стоилов се класира 11-и на 4.75 секунди, а Иван Главчев и Борислав Хаджистоянов не успяха да завършат втория манш.

Калин Златков вчера се нареди трети в първия слалом на ФИС в Загреб.

Автор: „БФСки“